Secret World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 This is not the end ,it hurts ?

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Sebastian Michaelis

Sebastian Michaelis


Mesaje : 3
Data de inscriere : 11/02/2012

This is not the end ,it hurts ? Empty
MesajSubiect: This is not the end ,it hurts ?   This is not the end ,it hurts ? Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 9:39 am

Intrand in acest sala linistita ,am luat loc pe scaun si pe masuta din mijloc erau ca de obicei asezate niste cartii .Aceste carti aveeau pe ele amprentate prezenta mainilor lui Ciel .M-am asezat pe scaun rafoind o carte si ,simtind racoare ce intra in incapere ,privesc pe geam.Vantul care adia lin si imi arunca cateva fire din ,peste fata .Ma gandeam la acel contrac pe care l-am facut .Desi ma comportam urat cu tanarul stapan .Uneori era amuzant sa il vad in acele mici situati mai jenate pentru el .
Iau o gura din ceai ,si realizez ca este rece ,se parea ca trecuse ceva vreme de gand stateam si ma gandeam la lucruri nesemnificative .
Imi dau sacoul jos si il asez ,pe celalat scaun ,in acesta camera erau multe cartii ,feicare avand amprentata o poveste diferita si sentimente .Autori care le-au scris aveeau gandiri diferite si feicare aveau alte sentimente ,uni or fi scris despre trecutul lor sau despre idilele in care raman cu dragostea nempartasita ,Am luat o gura din acel ceai rece ,gustul era unul amar .Un demon nu ar trebui sa aiba sentimente ,si totusi aveam unele intrebari ,cum am facut tot ce mi-a stat in puteri sa il readuc pe tanarul stapan la forma initiala .Aceste lucruri marunte nu imi dadeau pace ,dar mai tarziu precis am sa le uit ,vor ramane nesemnificative la fel ca si sentimentele mele .Sunt un demon si nu am sentimente acesta este adevarul .Chiar daca este dureros ,asa va trebui sa fie mereu un lucrur care este adevarat va durea cel mai tare ,te va atinge pana in cel mai sensibil loc al inimi tale .Pana cand gata simti ca nu mai poti duce acesta tristete ,si speri la o sanasa .
Am mai luasat ceacsa de ceai pe masuta ,plimbandu-ma printre rafturile biblioteci si citind denumirile cartilor ,nu prea era una care sa nu imi placa in timpul in care nu aveea ce face ma duceam aici sau in alt loc si ma regaseam in micile placeri ale vietii .
Sus In jos
Elizabeth Middleford
Admin
Elizabeth Middleford


Mesaje : 58
Data de inscriere : 22/01/2012
Localizare : Over the rainbow<3

This is not the end ,it hurts ? Empty
MesajSubiect: Re: This is not the end ,it hurts ?   This is not the end ,it hurts ? Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 10:16 am

Am inceput sa ma plimb prin conac.Chiar nu aveam ce face asa ca m'am gandit sa ma duc pana in bibloteca si sa i'au cartea pe care o citeam mai mereu,sau ma rog sa iau alta carte.Am incput sa topai de colo pana colo si sa ma plictisesc foarte rau.Am ajuns in fata biblotecii si am zambit in timp ce mi'am pus mainile pe clanta si am impins cu greutate.Am intrat si am inchis usa dupa mine.Am zambit si am simtit ca cineva este pe aici,prin jur.Am vazut ceasca de ceai si am inceput sa chicotesc.Poate ca era Ciel.Ce bine,deabia asteptam sa il vad.Imi era tare dor de el.Am zambit si m'am dus dupa zgomotul facut de acesta.Cand sa ma duc spre el am inchis ochii si am alergat direct in brate la el.
-Ciel,Ciel,Ciel,Ciel...ce bine imi pare sa te vad,spun eu chicotind incet exact ca o fetiita mmica
Cand l'am luat in brate nu am mai simtit parfumul lui Ciel si se pare ca acest om este mult mai inalt decat Ciel,deci nu este el.M'am bosumflat si m'am uitat in sus.Se pare ca era Sebastian.Mi'am dat drumul din imbratisare si am zambit dulce
-Sebastian ce cauti aici?Si eu care credeam ca este Ciel.Unde este Ciel,imi este dor de el.Il vreau pe Ciel si il vreau chiar acum.Adumi'l,spun e facand ca un copil mic
Stiam ca eram foarte copilaroasa si ma bucuram ca Sebastian se intelegea cu mine si ma cunostea deci nu avea nimic de comentat la reactiile mele
Sus In jos
https://darkpower.forumgratuit.ro
 
This is not the end ,it hurts ?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Secret World :: Conacul Phantomhive :: Sala de lectura-
Mergi direct la: